20.07.2015 - 10:52
Okunma (6250)
Yorum (0)
Paylaş

YUKARI ATMA GENÇLİK ŞÖLENİ

Arguvan Yukarı Atma gençliği geleneksel şölenini coşku içinde yapıldı. Şölen Şotik Aşağıkonak mezrasında sabah kahvaltısı ile başladı. Öğleden sonra gençler davul zurna eşliğinde halay çekerek eğlenmeye başladılar. Atma denilince tura olmadan olmaz. Gençler halayın yanı sıra tura oyunu ile şenliğe renk kattı.

 

Öğleden sonra Yukarı Atma gençlik adına Şenay Çıplak hazırlanan kısa konuşmayı okudu. Şenay Çıplak “İlkini 2014 yılında düzenlemiş olduğumuz geleneksel pikniğiz bu yıl genişleterek büyük Atma ailesi için alan pikniğine hoş geldiniz.

 

Bu yıl ikincisi düzenlenen şenlik ve pikniğimizi hiçbir kurum kuruluşun desteği olmadan bu günlere getirdik. Tamamen kendi imkânımızla düzenlenmiştir.

 

Günümüz koşullarında insanların birbirine yabancılaştığı bir dönemde kendi kültürümüzü korumak, yaşatmak bizden sonraki kuşaklara aktarmak, amacıyla bu piknik ve şölen ihtiyaç haline gelmiştir. Bu amaçla yöremizde ki insanların birbirini daha iyi tanıması, kaynaşması, sosyal yardımlaşma dayanışma teğmeni ve dilekler içerisinde tertip edilmiştir.  Tertip komitesi adına saygı ve sevgi ile hepinizi selamlıyoruz. Hoş geldiniz iyi eğlenceler.”  Deyip konuşmasını bitirdi.

 

Öğleden sonra gençler kendi çalıp söyleyerek akşama kadar dostane bir atmosfer içinde eğlendiler. Karşılıklı ikram ve sohbetler şölenin amacına uygun olarak devam etti. Herkes samimi ve içten duygularla alandan evlerine dönmüş oldu.

 

RESİMLER İÇİN TIKLA

 

RIZA PARLAK

Keyword : YUKARI ATMA GENÇLİK ŞÖLENİ haberi , YUKARI ATMA GENÇLİK ŞÖLENİ oku , YUKARI ATMA GENÇLİK ŞÖLENİ konusu , YUKARI ATMA GENÇLİK ŞÖLENİ hakkında , YUKARI ATMA GENÇLİK ŞÖLENİ manşeti , YUKARI ATMA GENÇLİK ŞÖLENİ perde arkası , YUKARI ATMA GENÇLİK ŞÖLENİ olayı , YUKARI ATMA GENÇLİK ŞÖLENİ son dakika , YUKARI ATMA GENÇLİK ŞÖLENİ

Hen�z Yorum Yok.
�lk Yorum Yapan Siz Olmak �stermisiniz.


(Gvenlik in Max:750 Karakter)
Kalan Karakter Says