09.11.2014 - 12:08
Okunma (1668)
Yorum (0)
Paylaş

Kuluncak'ta atölyeler 150 bin lira ciro yaptı

Sultan KILIÇ

Malatya’nın Kuluncak ilçesinde yaklaşık bir yıldır üretimin yapıldığı bakır ve ahşap işleme atölyesinde toplamda 50 kadının istihdam edildiği ve atölyelerin 150 bin liralık ciroya ulaştığı kaydedildi

 

Kuluncak Kaymakamı Hasan Gündoğdu,  ilçe Belediye Başkanı Mehmet Boyraz ile birlikte bakır ve ahşap işleme atölyelerini ziyaret ederek atölyelerde işlenen ürünleri inceledi.

 

Kuluncak Kaymakamı Hasan Gündoğdu, ilçede yaklaşık 25 çeşit maden bulunduğunu ve maden işlemeciliğine yönelik çalışmalar neticesinde bakır ve ahşap işlemeciliği atölyesi üzerine yoğunlaştıklarını dile getirdi.

 

Bakır ve ahşap işlemeciliği atölyesine ilçe halkının yoğun talep gösterdiğine işaret eden Kaymakam Hasan Gündoğdu şunları söyledi: “Yaklaşık 50 bayan, atölyelerde bakır ve ahşabı işleyerek üretim yapmaktadır. Bayanların 30’u bakır işleme atölyesinde 20’si de ahşap işleme atölyesinde çalışmaktadır. Atölyelerde işlenen ürünler piyasaya çıktı, atölyede üretim yapan bayanlar da üretim yaptıkları için mutlu. Atölyelerdeki ürünlerin satışından 150 bin liralık ciroya ulaşıldı. Bayanlar, atölyelerde meslek öğrenmekte ve öğrendikleri meslek ile gelir elde ederek ailelerine katkı sağlamakta.”

 

Kaymakam Gündoğdu, atölyelerin yaklaşık bir yıldır faaliyette olduğunu söyleyerek gösterilen ilgiden memnun olduklarını belirtti.

 

Kuluncak İlçe Belediye Başkanı Mehmet Boyraz, bakır ve ahşap işleme atölyelerinin ilçe halkı için gelir getirici bir faaliyete dönüşmesinin ilçe halkı açısından memnuniyet verici bir gelişme olduğunu kaydetti. Başkan Boyraz, atölyelerde 50 kadının istihdam edildiğini, bu istihdamın ilçe açısından önemli bir kazanç olduğunu kaydetti.

 

Kuluncak ilçesinin göç verdiğini anımsatan Başkan Mehmet Boyraz, ilçede gelir getirici yeni iş kollarının açılmasıyla, ilçedeki göçün önüne geçileceğini söyledi.

Keyword : Kuluncak'ta atölyeler 150 bin lira ciro yaptı haberi , Kuluncak'ta atölyeler 150 bin lira ciro yaptı oku , Kuluncak'ta atölyeler 150 bin lira ciro yaptı konusu , Kuluncak'ta atölyeler 150 bin lira ciro yaptı hakkında , Kuluncak'ta atölyeler 150 bin lira ciro yaptı manşeti , Kuluncak'ta atölyeler 150 bin lira ciro yaptı perde arkası , Kuluncak'ta atölyeler 150 bin lira ciro yaptı olayı , Kuluncak'ta atölyeler 150 bin lira ciro yaptı son dakika , Kuluncak'ta atölyeler 150 bin lira ciro yaptı

Hen�z Yorum Yok.
�lk Yorum Yapan Siz Olmak �stermisiniz.


(Gvenlik in Max:750 Karakter)
Kalan Karakter Says