03.10.2014 - 08:10
Okunma (2434)
Yorum (0)
Paylaş

Çok Ortaklı Gıda Market Kuruluş Çalışmaları , ÇAĞSİAD ve Kuşadası Toplantısı

Her şey Malatya’da bulunan Arguvan Köy Derneklerinin bir toplantısında ; Arguvan köy ürünlerinin Malatya pazarına ulaştırılması için bir gıda market açma fikri ile başladı. Ortaya atılan bu fikir hayata geçirilerek  Arguvan Halk Pazarı Kuruldu.

 

Bu fikir çevredeki insanlarımızın telkinleri ile “ Gıda Market” kurma fikrine dönüştü. Fikir tartışmalarla olgunlaştırılmaya çalışılırken, Arguvan dışında bulunan insanlarımızın bu fikre sıcak bakması sonucunda fikir ÇOK ORTAKLI GIDA MARKET fikrine dönüştü ve oluşuma katılmak için çevredeki insanlardan talepler gelmeye başladı. Market projesi düşüncesi Malatya’da sivil toplum örgütleri ve kişilerle paylaşılarak katılım konusunda fikirleri alındı.

 

Fikir konusunda çevredekilerle fikir alış verişlerimiz, tartışmalarımız sürerken İzmir’de ÇAĞSİAD (Çağdaş Esnaf Sanayici ve İşverenler Derneği)’nin Sivil Toplum Örgütleri ile İzmir’de yapmış olduğu bir panel dikkatleri çekti.

 

Bu panel ve basın açıklamaları takip edildi ve ÇAĞSİAD tanınmaya çalışıldı. Bir tesadüf sonucu Çağsiad İzmir Şubesi Başkanı Sayın Ali Rıza ÇETİNKAYA ile Malatya’da tanışılıp Çok Ortaklı Gıda Market konusu tartışıldı, konuşuldu. Çağsiad’ında aynı konuda çalışmaları olduğu öğrenildi.

 

Sadece Malatya için düşünülen “Çok Ortaklı Gıda Market” fikri bu tanışma ve fikir alışverişinden sonra Gıda Market Projesinin Çağsiad ile birlikte yürütülmesi fikrini doğurdu. Arguvan Halk Pazarını temsilen Halit Seyfi YÜCEL , ÇAĞSİAD ın İzmir ve İstanbul şubeleri yöneticileri ile İzmir ve istanbul’da konuyla ilgili görüş alışverişi çerçevesinde toplantılar yapıldı. Bu görüşmeler sonucunda aynı ideallerin paylaşıldığı  görüldü.

 

O andan sonra bu fikir Çağsiad’ın İzmir ve İstanbul şubelerinin profesyonel çalışmaları sonucunda olgunlaştırılıp 26-27-28 Eylül 2014 tarihinde Kuşadasında Arguvan Halk Pazarı, Yurt dışı ve yurt içi sivil toplum örgütlerinden bazılarının ve Çağsiad şubelerinden temsilcilerin katılımı ile  bir toplantı organize edilerek, konuyla ilgili yapılan araştırma bir sunumla katılımcılara anlatıldı. Yapılan tartışmalar sonucunda tüm katılımcıların onayı ile Çok Ortaklı Gıda Market’ in mutlaka hayata geçirilmesi gerektiğine karar verildi. Bu toplantı sonucunda 2015 Ocak ayına kadar bir anonim şirketin kurulması ve 2015 Şubat ayı itibarı ile ilk Gıda Marketlerin hayata geçirilmesi kararı alındı. Dernek ve kurum temsilcileri gerçekleştirilecek projeye ‘’TAM DESTEK’’ vereceklerini açıkladılar.

 

Kuşadası’nda yapılan  bu toplantıya katılan dernek ve kurum temsilcileri;

 

Malatya’dan Arguvan Halk Pazarı’nı temsilen Abdulah GENÇ, Cemal  AĞDAĞLI, Mehmet Ali BAŞIBÖYÜK , Halit Seyfi YÜCEL

 

Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu Genel Başkanı;  Turgut ÖKER

 

Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu  Genel Başkanı ;  Hüseyin MAT

 

Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı  ;  Doğan DEMİR

 

YOL TV Yönetim Kurulu Başkanı : Zeynel ÖZEN

 

BİLSES Vakfı Genel Başkanı : Ali İhsan YILDIZ

 

Çağsiad Genel Başkanı ; Hasan Hüseyin TÜRKEŞ

 

Çağsiad İzmir Şubesi Başkanı ; Ali Rıza ÇETİNKAYA

 

Not : ÇAĞSİAD ( Çağdaş Esnaf Sanayici ve İşverenler Derneği ) 2008 yılında İstanbul merkezli kurulmuş ve Türkiye genelinde on şubeye ulaşmış bir çağdaş esnaf sanayici ve işverenler topluluğudur.

 

RESİMLER İÇİN TIKLA

Keyword : Çok Ortaklı Gıda Market Kuruluş Çalışmaları , ÇAĞSİAD ve Kuşadası Toplantısı haberi , Çok Ortaklı Gıda Market Kuruluş Çalışmaları , ÇAĞSİAD ve Kuşadası Toplantısı oku , Çok Ortaklı Gıda Market Kuruluş Çalışmaları , ÇAĞSİAD ve Kuşadası Toplantısı konusu , Çok Ortaklı Gıda Market Kuruluş Çalışmaları , ÇAĞSİAD ve Kuşadası Toplantısı hakkında , Çok Ortaklı Gıda Market Kuruluş Çalışmaları , ÇAĞSİAD ve Kuşadası Toplantısı manşeti , Çok Ortaklı Gıda Market Kuruluş Çalışmaları , ÇAĞSİAD ve Kuşadası Toplantısı perde arkası , Çok Ortaklı Gıda Market Kuruluş Çalışmaları , ÇAĞSİAD ve Kuşadası Toplantısı olayı , Çok Ortaklı Gıda Market Kuruluş Çalışmaları , ÇAĞSİAD ve Kuşadası Toplantısı son dakika , Çok Ortaklı Gıda Market Kuruluş Çalışmaları , ÇAĞSİAD ve Kuşadası Toplantısı

Hen�z Yorum Yok.
�lk Yorum Yapan Siz Olmak �stermisiniz.


(Gvenlik in Max:750 Karakter)
Kalan Karakter Says