16.02.2014 - 21:41
Okunma (2418)
Yorum (0)
Paylaş

Malatya Pir Sultan Abdal Kültür Derneği'nden tepki

Tunçdemir: “Akan kanda AKP’nin parmak izi vardır.”

Sultan KILIÇ

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Malatya şubesince basına ve kamuoyuna yönelik bir basın açıklaması yapıldı. PSAKD’den yapılan basın açıklamasıyla Suriye’nin Hama kentinde Alevilere yönelik katliamlar kınandı.

 

PSAKD Malatya şubesi binasında yapılan basın açıklamasında konuşan dernek başkanı Songül Tunçdemir:

 

“ABD ve batılı emperyalist güçler, Suriye’yi ve Ortadoğu’yu yangın yerine çevirerek, halkları birbirine kırdırarak kendi iktidarlarını pekiştirmek istiyorlar. Bunu da din ve demokrasi mücadelesi adı altında yaptırıyorlar.

 

Son üç yıldır bütün Suriye halklarına, Alevilere, Şiilere, Araplara ve Kürtlere büyük acılar yaşatılıyor. Suriye de son üç yıldır yüz bini aşkın insan yaşamını kaybetti.

 

Bu kez de Hama kentinin Ma’an Köyü’nde bir Alevi katliamı yaşandı. İçlerinde 4 ‘ü engelli olan onlarca sivil insan vahşice katledildi. Öldürdükleri Alevilerin evlerinin çatısına çıkarak, “Onları Müslüman yaptık!” diye haykıran katilleri lanetliyoruz” dedi.

 

Songül Tunçdemir açıklamasının devamında sözlerini şöyle sürdürdü;

 

“Daha önce de söyledik Suriye’de savaş yoktur, katliam vardır. Katliam yapan güçleri besleyen ve onlara silah veren güçlerden biri de AKP Hükumetidir. Suriye’de patlayan bombalarda, sıkılan kurşunlarda, akan kanda AKP’nin parmak izi vardır.

 

AKP Hükümetinin Suriye’de Alevi köylerindeki sivil ve savunmasız insanları katleden silahlı İslamcı gruplara tırlarla silah ve lojistik destek gönderdiği sır değildir. Suriye’de ırkçı faşist El Kaide, IŞID, El Nusra ve türevlerince yapılan kan dondurucu katliamları duyuyor, görüyor, biliyoruz.

 

Bu katliamlar, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da kendi çıkarları için yeni yüzyılda sömürü, talan, yağma planı yapan güçler ve bu güçlerin maşası konumundaki adını saydığımız güçler tarafından yapılmaktadır.

 

AKP iktidarının ve Başbakan’ın bu katliam konusunda suskun kalması, Alevi karşıtlığı üzerine kurgulanan Suriye siyasetinin bir devamıdır.

 

Bu tür katliamlara gözlerini ve yüreklerini kapatanlara, büyük bir sessizlikle seyirci kalanlara bir kez daha sesleniyoruz:

 

Alevi katliamlarına dur deyin. Bu katliamları yapanlara lojistik destek vermeyin, yardım etmeyin. Emperyal çıkarlar uğruna Suriye’yi ve Suriye halklarını teslim alma taşeronluğundan vazgeçin.

 

Suriye halklarının kaderini emperyalizm ve onların silahşörlüğünü yapan El Kaide ile uzantıları değil, halkın özgür iradesi belirlemelidir.

 

İnanç farklılıkları üzerinden Alevi düşmanlığını yeniden diriltenleri, AKP Hükümeti dâhil suskun kalanları ve katliamcı çetelere lojistik destek verenleri kınıyor, katliama ortak olanların uluslararası mahkemelerde yargılanmasını istiyoruz” dedi.

 

sultankilic44æhotmail.com

Keyword : Malatya Pir Sultan Abdal Kültür Derneği'nden tepki haberi , Malatya Pir Sultan Abdal Kültür Derneği'nden tepki oku , Malatya Pir Sultan Abdal Kültür Derneği'nden tepki konusu , Malatya Pir Sultan Abdal Kültür Derneği'nden tepki hakkında , Malatya Pir Sultan Abdal Kültür Derneği'nden tepki manşeti , Malatya Pir Sultan Abdal Kültür Derneği'nden tepki perde arkası , Malatya Pir Sultan Abdal Kültür Derneği'nden tepki olayı , Malatya Pir Sultan Abdal Kültür Derneği'nden tepki son dakika , Malatya Pir Sultan Abdal Kültür Derneği'nden tepki

Hen�z Yorum Yok.
�lk Yorum Yapan Siz Olmak �stermisiniz.


(Gvenlik in Max:750 Karakter)
Kalan Karakter Says