10.01.2014 - 21:28
Okunma (2510)
Yorum (0)
Paylaş

Arguvan'da Yaralı Şahin....

YARALI KIZIL ŞAHİN

 

Arguvan Yeni köy yakınların da yol yapımın da çalışanlar yaralı bir kızıl şahin buldu.  Yaralı şahini Arguvan ve Köyleri Doğal Hayatı Koruma Derneğine teslim edildi.  Yaralı kızıl şahine ilk müdahale Arguvan İlçe Tarım da yapıldı. Daha sonra yaralı kızıl şahin Malatya Milli Parklar İl Müdürlüğüne gönderildi. Yaralı kızıl şahinin tüfekle vurulduğu veteriner tarafından tespit edildi.

 

Arguvan ve Köyleri Doğal Hayatı Koruma Derneğine beş Ocak’ta biten av sezonunun son günü Armutlu köyünde yasak bölgede altı avcı yakalanıp Arguvan İlçe Jandarmaya teslim edilmesini sağladı. Dernek başlatmış olduğu Arguvan da avın yasaklanması için toplanan imzalar Arguvan İlçe Kaymakamlığına teslim edecek.

 

Arguvan ve Köyleri Doğal Hayatı Koruma Derneği bundan böyle Arguvan köylerinin de av yasağının devam etmesini istiyor. Doğa da giderek sayıları azalan av hayvanlarının böylece korunma altına alınması, derneğin amaçlara hizmet etmiş olacak.

 

RIZA PARLAK

Keyword : Arguvan'da Yaralı Şahin.... haberi , Arguvan'da Yaralı Şahin.... oku , Arguvan'da Yaralı Şahin.... konusu , Arguvan'da Yaralı Şahin.... hakkında , Arguvan'da Yaralı Şahin.... manşeti , Arguvan'da Yaralı Şahin.... perde arkası , Arguvan'da Yaralı Şahin.... olayı , Arguvan'da Yaralı Şahin.... son dakika , Arguvan'da Yaralı Şahin....

Hen�z Yorum Yok.
�lk Yorum Yapan Siz Olmak �stermisiniz.


(Gvenlik in Max:750 Karakter)
Kalan Karakter Says