25.04.2013 - 20:00
Okunma (3102)
Yorum (0)
Paylaş

NARMİKAN DERNEĞİNİN BARIŞA KATKI PANELİ

İstanbul da faaliyet gösteren Narmikan (Yazıbaşı) Köyü Derneği Barışa Katkı Paneli düzenledi. Malatyalı Millet Vekillerinin katıldığı Barışa Katkı Panelini araştırmacı yazar Saruhan Oruç yönetti. A.K.P Ömer Faruk Öz, B.D.P den Sabahat Tunçel ve C.H.P den Mevlüt Aslanoğlu konuşmacı olarak katıldılar.

 

Narmikan Dernek Başkanı Latif Adıgüzel hoş geldiniz konuşmasından sonra ilk söz B.D.P Milletvekili Sabahat Tuncel verildi. Sabahat Tuncel barış sürecine gelinen noktaya kadar Kürt halkının otuz yılık savaşta çektiği acıların kısa bir özetini anlattı. "Barış için yolun başındayız. Artık analar ağlamasın. Silahların susması mücadelenin demokratik zeminde yoğun şekilde devam etmesi gerekiyor. C.H.P barış sürecine destek olmasını bekliyoruz. Daha fazla demokrasi yaşayan bütün halkların en doğal hakkıdır. İktidar partisinin bu süreçte üslubuna dikkat etmesinde fayda var. Barış her açıdan ülkenin refahına büyük katkılar sunacak. Gezdiğimiz her bölgede Kürdü de Türkü de barıştan yana" dedi.

 

A.K.P Milletvekili Ömer Faruk Öz "Seksen yıllık inkar politikaları ülkeyi bu sıkıntılara sürükledi. A.K.P büyük siyasi riskler alarak barış sürecini başlattı. İnkar politikaları bir yere varılmayacağını farkındayız. Kürtleri biz azınlık olarak değil asil unsur olarak görüyoruz. Her türlü demokratik hakları ana sütü gibi helaldir. Herkesin kendini ifade edeceği bir demokrasi olmalı. Barış herkesin ihtiyacı var. Kürtlerin demokratik hakları verilecektir" dedi. Dinleyiciler arasında Kürtler hakları sanki verilmiş bir lütufmuş gibi algılanması tepkilere neden oldu. Salonda tansiyon bir anlık yükselse de oturumu yöneten Saruhan Oruç müdahale ederek dinleyicileri sakinleştirdi.

 

C.H.P Millet vekili Mevlüt Aslanoğlu "Barışı istemeyen şerefsizdir. Bu süreçte iktidar partisi ana muhalefet  bilgi verilmiyor. Kurulan komisyonlarda eşit temsil hakkı tanınmıyor. A.K.P ne kadar samimi olduğunu bilmiyoruz. C.H.P Kürt sorunu konusunda programı belidir" dedi. Araya giren Ömer Faruk Öz "Komisyonda temsil hakkı iç tüzükte belirtilmiştir" dedi. Mevlüt Aslanoğlu  "İç tüzüğünde değişmesi gerektiğini" söyledi.

 

Dinleyicilerden gelen sorular cevaplandıktan sonra panel tamamlandı. Yoğun katılımın olduğu Barışa Katkı Paneli katılan katılımcılara ikram edilen yemekten sonra dağıldılar.

Keyword : NARMİKAN DERNEĞİNİN BARIŞA KATKI PANELİ haberi , NARMİKAN DERNEĞİNİN BARIŞA KATKI PANELİ oku , NARMİKAN DERNEĞİNİN BARIŞA KATKI PANELİ konusu , NARMİKAN DERNEĞİNİN BARIŞA KATKI PANELİ hakkında , NARMİKAN DERNEĞİNİN BARIŞA KATKI PANELİ manşeti , NARMİKAN DERNEĞİNİN BARIŞA KATKI PANELİ perde arkası , NARMİKAN DERNEĞİNİN BARIŞA KATKI PANELİ olayı , NARMİKAN DERNEĞİNİN BARIŞA KATKI PANELİ son dakika , NARMİKAN DERNEĞİNİN BARIŞA KATKI PANELİ

Hen�z Yorum Yok.
�lk Yorum Yapan Siz Olmak �stermisiniz.


(Gvenlik in Max:750 Karakter)
Kalan Karakter Says