02.03.2013 - 20:37
Okunma (2734)
Yorum (0)
Paylaş

Malatya Kent Konseyi Temsilcileri ve Dernekler Toplantısı

28 Şubat 2013 günü Malatya Kent Konseyi çağırısına uyarak, Konsey Temsilcileri ile Malatya Hemşeri dernekleri bir araya gelerek Derneklerin sorun ve talepleri ile ilgili bir ön toplantı gerçekleştirdi.

 

Toplantı hep birlikte yemek yemeyle başlandı. İkram edilen yemekten sonra toplantı tanıtım ve konuşmallar gerçekleştirildi.

 

Toplantıda ev sahibiliği yapan Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali YILDIRIM yaptığı hoş geldiniz konuşmasında;  Kent Konseyi hakkında bilgi verdikten sonra bu toplantının amacını belediye adına derneklerin sorunlarını ve sorunlarına karşı çözüm önerilerini öğrenmeyi amaçladıklarını belirterek Malatya Belediye Başkanının hemşeri dernekeri ile önümüzdeki günlerde bir toplantı gerçekleştireceği sinyalini verdi. Burda toplayacakları bilgilerin Başkana iletileceğini çözüm için çaba harcanacağını bellirtti.

 

Toplantıya katılan Dernek temsilcilerinin kendilerini tanıtmalarından sonra, sorunları ve bu sorunların çözüm önerileri hakkında düşüncelerini toplantıda dile getirdiler.

 

Konuşmacıların özellikle siyasilerin ve diğer yetkililerin derneklere bakışları hakkındaki sitemlerini ve derneklerin faliyetlerini sürdüre bilecekleri yer sıkıntısını öne çıkardılar. Derneklerin yaptıkarı çalışmalarda yerel yönetimlerin derneklere estek vermeleri istekeri.Toplu olarak faliyetlerinin sürdüre bilecekleri ve destek alacakları bir binanın oluşturulması talepleri dile getirildi. Bazı konuşmacılarında “geçici çözümlerin bir fayda vermeyeceği, bu gün ilgi gösteren bir yönetim anlayışı varken yarının meçhul olacağını” dile getirmesi ille devam eden toplantı. İyi niyet açıklamaları ile sona erdi.

 

Toplantıya Katılan Dernekler :

Alikanlılar Derneği

Adıyamanlılar Derneği

Çelikhanlılar Derneği

Doğanşehir Derneği

Erzurumlular Derneği

Mamsurlular Derneği

Darendeliler Derneği

Baskilliler Derneği

Parçikenliler Derneği

İzolular Derneği

Bingöllüler Derneği

Hekimhan Karslı Köy Derneği

Atmalılar Derneği

Pötürgeliler Derneği

Doğanyol Derneği

Rutikanlılar Derneği

 

Fotoğraflar İçin TIKLA

Fotoğraflar : Rıza PARLAK

Keyword : Malatya Kent Konseyi Temsilcileri ve Dernekler Toplantısı haberi , Malatya Kent Konseyi Temsilcileri ve Dernekler Toplantısı oku , Malatya Kent Konseyi Temsilcileri ve Dernekler Toplantısı konusu , Malatya Kent Konseyi Temsilcileri ve Dernekler Toplantısı hakkında , Malatya Kent Konseyi Temsilcileri ve Dernekler Toplantısı manşeti , Malatya Kent Konseyi Temsilcileri ve Dernekler Toplantısı perde arkası , Malatya Kent Konseyi Temsilcileri ve Dernekler Toplantısı olayı , Malatya Kent Konseyi Temsilcileri ve Dernekler Toplantısı son dakika , Malatya Kent Konseyi Temsilcileri ve Dernekler Toplantısı

Hen�z Yorum Yok.
�lk Yorum Yapan Siz Olmak �stermisiniz.


(Gvenlik in Max:750 Karakter)
Kalan Karakter Says