16.02.2013 - 18:25
Okunma (3090)
Yorum (0)
Paylaş

Nükleer Santraller, Tehlikeli Çıkmaz Sokaklar

Türkiye’deki Nükleer Santraller Kimlerin Çıkarına?


Almanya Yeşiller Partisi Federal Meclis Üyesi Memet Kılıç, Türkiye’nin rüzgâr, su ve güneş enerjisi yerine nükleer enerji santralleri kurma hevesini yorumladı. Kılıç, Almanya’nın nükleer santral tehlikesini görerek bu eğilimden vazgeçtiğini ifade ederek Türkiye’nin nükleer santral kurma ısrarını şaşkınlıkla izlediklerini sözlerine ekledi. Bunda toplumun çıkarı olmadığına göre kimlerin çıkarı olduğunu sormak gerekir, diyerek sözlerini söyle sürdürdü:

 

Nükleer Santraller, Tehlikeli Çıkmaz Sokaklar

“ Almanya nükleer santrallerden vazgeçiyor; çünkü bunun hem güvenlik, hem sağlık ve hem de ekonomik olarak bir çıkmaz sokak olduğunu anladı.


Fukuşima'da (Japonja) Richter ölçeği ile yüzde 9'un üzerinde bir deprem olabileceği ve bunun bir felakete yol açabileceği senaryo olarak dahi kabul edilmiyordu. Doğanın bizim senaryolarımıza uymadığını fark ettik.


Almanya, radyoaktif çöperlini kuru kalsınlar diye 'Asse' bölgesinde bir tuz madenine gömdü. Tuz madeni, su almaya başlayınca paniğe kapıldık.

 

Radyoaktivitenin bir miligramının içme suyuna karışması, yüz binlerce kişinin ölümü demektir. Bu fıçıları, geçici olarak güvenli hale getirebilmenin maliyeti, yaklaşık beş milyar Avro. Nükleer santrallerin ekonomik olarak pahalı bir enerji olduğunu anladık.

 


Rüzgarı, güneşi ve akarsuları bol olan Türkiye'nin nükleer enerjiye yönelmesini şaşkınlıkla izliyoruz. Bunda toplumun çıkarı yok ise, kimin çıkarı var diye sormak gerek.” dedi.

 

Sultan KILIÇ

 

Keyword : Nükleer Santraller, Tehlikeli Çıkmaz Sokaklar haberi , Nükleer Santraller, Tehlikeli Çıkmaz Sokaklar oku , Nükleer Santraller, Tehlikeli Çıkmaz Sokaklar konusu , Nükleer Santraller, Tehlikeli Çıkmaz Sokaklar hakkında , Nükleer Santraller, Tehlikeli Çıkmaz Sokaklar manşeti , Nükleer Santraller, Tehlikeli Çıkmaz Sokaklar perde arkası , Nükleer Santraller, Tehlikeli Çıkmaz Sokaklar olayı , Nükleer Santraller, Tehlikeli Çıkmaz Sokaklar son dakika , Nükleer Santraller, Tehlikeli Çıkmaz Sokaklar

Hen�z Yorum Yok.
�lk Yorum Yapan Siz Olmak �stermisiniz.


(Gvenlik in Max:750 Karakter)
Kalan Karakter Says