24.12.2012 - 20:32
Okunma (2843)
Yorum (0)
Paylaş

Unutkanlıktan kurtulmak için

Son zamanlarda unutkanlık mı başladı?

 

Çoğu önemli işinizi unutuyor musunuz?

 

Nedeni kan bulgularınızla ilgili olabilir. Uzun süreli olması durumunda illaki doktorunuza başvurun. Beslenmenizde ise bazı besinlere daha fazla yer verebilirsiniz.

 

Yabanmersini

 

Yabanmersini antosiyaninlerden zengin çok güçlü bir meyve, özellikle hafızayı güçlendirici etkisi araştırmalarca da desteklenmekte.

 

Ceviz

 

Beyni besleyen çok etkili bir kuruyemiş olan ceviz hem omega-3’den hem de çinkodan zengin. Bu ikili nedeniyle güçlü bir hafıza koruyucu.

 

Yumurta

 

Lesitin ve B vitaminlerinden zengin olan yumurta beyni besleyen ve hafızayı güçlendiren etkisiyle düzenli tüketilmesinde fayda var.

 

Bitter çikolata

 

Kakao içeriğideki flavonlar nedeniyle beyindeki kan akışı hızlanabilmektedir. Çikolata içeriğindeki kakaonun %50 ve üzeri olmasıyla bu etki görülebilmektedir.

 

Yağlı balıklar

 

Balık içeriğindeki omega-3 nedeniyle beyin dostu bir besindir, daha çok yağlı balıkları tercih etmek etkisini artıracaktır. Tüketirken kızartmamak önemli bir unsur.

 

Biberiye

 

Beyne giden kan akışını hızlandırıcı etkisi nedeniyle hafızayı güçlendirmektedir.

 

Sızma zeytinyağı

 

Zeytinyağı içerisinde bulunan oleuropein ve hidroksitirosol maddeleri yapılan çalışmalarca hafızayı güçlendirdiği, beyin hastalıklarına karşı koruduğu belirtilmektedir. Tüketilen zeytinyağı sızma ise elbette etkisi artmakta.Diyetisyen Özlem Sert Aydın

 

Yeşil çay

 

Antioksidan değeri yüksek olan yeşil çayın birçok faydasının yanı sıra hafızayı da güçlendirici etkisi bulunmaktadır.

 

Diyetisyen Özlem Sert Aydın

 

Kaynak : kamu Sağlığı

Keyword : Unutkanlıktan kurtulmak için haberi , Unutkanlıktan kurtulmak için oku , Unutkanlıktan kurtulmak için konusu , Unutkanlıktan kurtulmak için hakkında , Unutkanlıktan kurtulmak için manşeti , Unutkanlıktan kurtulmak için perde arkası , Unutkanlıktan kurtulmak için olayı , Unutkanlıktan kurtulmak için son dakika , Unutkanlıktan kurtulmak için

Hen�z Yorum Yok.
�lk Yorum Yapan Siz Olmak �stermisiniz.


(Gvenlik in Max:750 Karakter)
Kalan Karakter Says