09.09.2012 - 17:00
Okunma (4015)
Yorum (3)
Paylaş

Malatya'nın Sağlık Genel Sekreteri Kim?

Sağlık Bakanlığı, yeni Teşkilat Yasası kapsamında kurulan Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumunun taşra birimi olan ve illerde devlet hastaneleri başhekimliklerinin feshedilip  yerine  genel sekreterlikler kurulacağını açıklamıştı.


Sağlık Bakanı Porf. Dr. Recep Akdağ’a göre genel sekreterin hekim olması tercih ediliyordu. Akdağ’ın hekim olmasını istediği genel sekteterin, büyük illerde en az uzman; küçük  illerde ise sivil genel sekreter olması bekleniyordu.

 

Zira Bakanın, hekim genel sekreter ısrarına rağmen, siyasi irade bazı illerde sivil genel sekreterleri daha uygun görüyor. Bu konuda Akdağ'a büyük bir siyasi baskı yapılmaktadır, deniyor.

 

Bu bağlamda birçok ilde şu an genel sekreter adayları arasında tartışmalar sürmekte. Hekim genel sekreterin 15 bin, sivil genel sekreterin 12 bin TL maaş alması öngörülmekte.


Bu konu hâlâ netliğe ulaşmamışken Malatyalı Gazeteci CINE5 TV Proje Danışmanı Hakan Yağız Bozdemir, atama ile ilgili bir bilgiye ulaştığını iddia etti.

MALATYA’YA SAĞLIK GENEL SEKRETERİ OLARAK MUZAFFER KAYACI MI ATANDI?


Malatya Devlet Hastanesi Beydağı Kampüsünde başhekim yardımcısı olarak görev yapmakta olan Dr. Muzaffer Kayacı ‘ya, Malatya’ya genel sekreter olarak atandığı bilgisinin Sağlık Bakanlığı tarafından Malatya İl Sağlık Müdürü Nail Umay’a iletildiği, atama nedeniyle Dr. Muzaffer Kayacı’nın tebrikleri kabul ettigi iddia edildi.


Ancak bu bilgiyi Sağlık  Bakanlığı yetkililerinden ve  Ankara’da bulunan Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumundan doğrulatamadık.

 

Malatya sağlık genel sekreteri olarak kimin atandığı kamuoyunun da merek konusu oldu.

 

Sultan KILIÇ sultankilic44@hotmail.com

Keyword : Malatya'nın Sağlık Genel Sekreteri Kim? haberi , Malatya'nın Sağlık Genel Sekreteri Kim? oku , Malatya'nın Sağlık Genel Sekreteri Kim? konusu , Malatya'nın Sağlık Genel Sekreteri Kim? hakkında , Malatya'nın Sağlık Genel Sekreteri Kim? manşeti , Malatya'nın Sağlık Genel Sekreteri Kim? perde arkası , Malatya'nın Sağlık Genel Sekreteri Kim? olayı , Malatya'nın Sağlık Genel Sekreteri Kim? son dakika , Malatya'nın Sağlık Genel Sekreteri Kim?

nazlı
25.09.2012 - 22:18
Misafir

çok çok sevindim.Dr. Muzaffer Kayacı oldukça beyefendi ve çalışkan biridir.Umuyorum ki malatyada sağlık büyük illerle yarışır seviyeye gelecek..

Ahmet Kılınç
24.09.2012 - 18:17
Misafir

çok yerinde bir karar..Muzaffer bey herkesin gönlünde taht kurmuş bir insandır.Ayrıca yönetici olarak da yetenekli bir insandır.Tebrikler

arda karaca
20.09.2012 - 21:15
Misafir

süper en dogru ısım malatya sağlıkda kayserıyı felan geçecek


(Gvenlik in Max:750 Karakter)
Kalan Karakter Says