01.09.2012 - 14:51
Okunma (20235)
Yorum (0)
Paylaş

"Malatya Zehir Soluyor"

Moran: “Malatya zehir soluyor”


 

Malatya Belediyesi Meclisi Bağımsız Üyesi Mehmet Moran, yazılı bir açıklama yaparak Malatya’nın, 1. Organize Sanayi bölgesindeki fabrikaların zehirli dumanlarının altında kaldığını iddia etti ve Malatya Belediyesi’ni göreve çağırdı

İşte Moran’ın basın açıklaması:

 

 

“Bazı  haber kaynakları Malatya’nın zehir soluduğunu yazıyor.

Çok doğrudur. Bu sorun, Malatya 1. Organizedeki birkaç fabrika kaynaklıdır. Ben bu hususu birkaç defa Belediye Meclisine taşıdım; ama konu basınımıza yansımadığından ilgililer harekete geçmedi. Hatta bir defasında sabah erken Çöşnük civarındaki Kernek yamaçlarında bulunan taş ocağından şehre bir kâbus gibi çöken dumanı göstermek için bizzat Sayın Ahmet Çakır’ı makamında ziyaret ederek durumu bizatihi arz ederek yerinde göstererek anlattım.

 

Sayın Çakır, ilgili birimleri telefonla arayarak ilgilenilmesini emir buyurdular.

 

 

Şu an bahis konusu olan zehirli dumanın kaynağı 1 Organizedir. Özellikle akşam karanlık çökünce karanlıktan yararlanılarak sabah tan yeri ağarana kadar şehir zehirlenmektedir.

 

 

Bu durum, özellikle hafta sonları daha da artmaktadır. Birçok defa uyarıma rağmen Malatya Belediyesi, tedbir almak yerine sadece durumu idare etme yolunu seçmiştir.Yani bizim yanımızda tedbir alınıyor gibi davranışlar sergilenerek geri planda işin mümessilleri idare edilmektedir.

 

 

Bu arada Malatya’nın geneli olmakla beraber duman, rüzgârın yönü itibari ile batıdan doğuya doğru hareket ettiğinden şehrin batısında bulunan Yakınca, Bostanbaşı, Topsöğüt, Karakavak, Cevatpaşa sakinleri daha fazla etkilenmektedir.

 

 

Bir akciğer kanseri olan vatandaşımızın gerek şahsına ve gerekse devlete maliyeti korkunç düzeydedir.

 

 

Malatya Belediyesi vatandaşını koruyacak tedbirleri almak zorundadır.

 

 

Malatya Belediyesi görev ve sorumluluklarını, siyasi üslup üzerinden icra ederken sesiz kitleyi mağdur etmektedir. Maalesef vatandaşımızın da bu durumdan haberi yoktur.” ifade ve iddialarını kamuoyu ile paylaştı.

 

 

Sultan KILIÇ sultankilic44@hotmail.com

Keyword : "Malatya Zehir Soluyor" haberi , "Malatya Zehir Soluyor" oku , "Malatya Zehir Soluyor" konusu , "Malatya Zehir Soluyor" hakkında , "Malatya Zehir Soluyor" manşeti , "Malatya Zehir Soluyor" perde arkası , "Malatya Zehir Soluyor" olayı , "Malatya Zehir Soluyor" son dakika , "Malatya Zehir Soluyor"

Hen�z Yorum Yok.
�lk Yorum Yapan Siz Olmak �stermisiniz.


(Gvenlik in Max:750 Karakter)
Kalan Karakter Says