19.06.2012 - 14:41
Okunma (4872)
Yorum (0)
Paylaş

Eğitim Sen Üyeleri, Bakan Dinçeri Dinlemedi..

Malatya’da, Eğitim Sen’e üye öğretmenler, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in telekonferans yoluyla verdiği semineri dinlemedi.

Malatya’da, Eğitim-Sen’e üye öğretmenler, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in telekonferans yoluyla verdiği semineri dinlemeyerek Dinçer’i protesto etti.

Okulların tatil olmasının ardından Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlere yönelik “Zorunlu Uzaktan Eğitim” seminerini başlattı.

 

 

Seminerin açış konuşmasını yapan Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, telekonferans yoluyla ülke genelinde öğretmenlere seslendi. Malatya’da Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen seminere katılmak üzere salona gelen Eğitim Sen üyeleri, Bakan Dinçer’in konuşmaya başlamasıyla, alkışlar eşliğinde salonu terk etti.

 

 

Salon dışında bir açıklama yapan Eğitim Sen Malatya Şube Başkanı Ali Ekber Baytemur, Bakan'ın konuşması dışında eğitim seminerine katılacaklarını ifade ederek şunları söyledi:

 

 

“Bizler bu demokratik tepkiyi bizi dinlemeyen, yok sayan ve küçümseyen Milli Eğitim Bakanı'na karşı yaptık. Milli Eğitim Bakanı konuşurken hiçbir arkadaşımız içeriye girmiyor. Milli Eğitim Bakanı’nın konuşması bittikten sonra seminere katılacağız.

 

 

MEB’nin, ülkemizde eğitimde nitelik sorununu çözmek gibi bir derdi olsaydı, güvenceli olarak tüm kadro bekleyen öğretmenlerin atamasını gerçekleştirirdi. Öğretmen atamalarındaki yetersizlik ortadayken daha az kişiyle daha çok iş yaptırarak bu şekilde dünyayla rekabet edebilir bir ülke haline geldiğimizi söylemek adeta gülünçtür. Bir de bu durum yetmiyormuş gibi söz konusu konferansta da, “Keşke bütün çocuklarımız eğitim fakültesinde okuyabilse, edebiyat fakültesinde okuyabilse; ama burayı bitirince illa öğretmen olmalarına da gerek yok” şeklinde konuşmaktadır. Öğretmenlerin işsizler ordusu haline gelmesi, onları ucuza çalıştırmanın yollarını arayan Bakanlığın elbette işine gelmektedir.

 

Bakan Dinçer, eğitim alanında yapılan değişiklikleri sahiplenmemizin, bu değişikliklerin gelişmesini ve amacına ulaşmasını sağlayacağını dile getiriyor. Sayın Bakan'a sesleniyoruz: Geleceğimizi karartan, haklarımızı birer birer gasp etmek için çıkardığınız yasalarınızı, öğretmenlerin sırtına yüklemeye çalıştığınız angarya işlerinizi, ucuz ve güvencesiz çalışma koşullarınızı, eğitimi muhafazakarlaştıran ve ticarileştiren politikalarınızı sahiplenmiyoruz!

 

Şunu kabul edin Sayın Bakan: öğretmenlerin işi Türkiye’de gerçekten zor ve her bir öğretmenimiz özveri ile yoğun bir şekilde çalışmaktadır. 4+4+4 başta olmak üzere eğitim alanında yapılan değişikliklere karşı çıkmamız ise sizin dediğiniz gibi eğitimin mevcut halinden çok memnun olduğumuz için, bunu savunduğumuz için değildir.

 

Bizler zaten pek çoğu da sizin hükümetiniz tarafından icra edilmiş neoliberal tahribat politikalarının eğitimi getirdiği mevcut durumdan hiç memnun değiliz. Bizler muhafazakâr değiliz. Aslında asıl değişimi bizler istiyoruz. İstediğimiz değişim, eğitimin herkes için, parasız, bilimsel, laik ve anadilinde verilmesi, eğitime yeterince yatırım yapılması ve yeterince kadrolu öğretmen ataması yapılmasıdır. Ancak bu kıstaslar altında öğrencilerimiz layık oldukları nitelikte bir eğitimi alabilir. Açıktır ki öğrencilerimizin başarısını eğitimin niteliğini sizlerden fazla önemsiyoruz. Değişim diye biz buna diyoruz. Hizmetlisi, öğretmeni olmayan okullar varken kimi sınıflara elektronik tahta monte edilmesine değil. Bu nedenle öğretmenliği bırakmayacak, yıkım politikalarınızın karşısında durmayı sürdüreceğiz.” dedi.

 

 

Sultan KILIÇ sultankilic44@hotmail.com

 

Keyword : Eğitim Sen Üyeleri, Bakan Dinçeri Dinlemedi.. haberi , Eğitim Sen Üyeleri, Bakan Dinçeri Dinlemedi.. oku , Eğitim Sen Üyeleri, Bakan Dinçeri Dinlemedi.. konusu , Eğitim Sen Üyeleri, Bakan Dinçeri Dinlemedi.. hakkında , Eğitim Sen Üyeleri, Bakan Dinçeri Dinlemedi.. manşeti , Eğitim Sen Üyeleri, Bakan Dinçeri Dinlemedi.. perde arkası , Eğitim Sen Üyeleri, Bakan Dinçeri Dinlemedi.. olayı , Eğitim Sen Üyeleri, Bakan Dinçeri Dinlemedi.. son dakika , Eğitim Sen Üyeleri, Bakan Dinçeri Dinlemedi..

Hen�z Yorum Yok.
�lk Yorum Yapan Siz Olmak �stermisiniz.


(Gvenlik in Max:750 Karakter)
Kalan Karakter Says