04.06.2012 - 22:07
Okunma (3598)
Yorum (0)
Paylaş

Sevgi Evleri Gençlerinin Seyran Keyfi

Malatya Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün Sevgi Evlerinde yaşayan bir grup genç, Çırmıhtı (Yeşilyurt)’daki Seyran Park’ta gönüllerince bir gün yaşadılar.

 

Yeşilyurt Girişimci Kadınlar Derneği’nin organize ettiği etkinliğe Malatya Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün Sevgi Evlerinde yaşayan bir grup genç ile Malatya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcıları Fatma Kuzucu, Mehmet Turmuş ve Yeşilyurt Girişimci Kadınlar Derneği üyeleri katıldılar.

 

Yeşilyurt Seyran Park İşletmecisi Gülten Özlü’nün öğle yemeği ikramlarına Yeşilyurt Girişimci Kadınlar Derneği üyelerinin birbirinden nefis pasta, börek ve tatlıları da eklenince gençlerin Seyran keyfi taçlandı.

 

Sevgi evlerinin gençlerinden Abdullah Taş, bugünün kendileri açısından oldukça değişik, güzel, mutluluk verici olduğunu dile getirirken Malatya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcıları Fatma Kuzucu da Abdullah’ın tiyatro yeteneğinden övgüyle söz etti. Çocuklara özgüven kazandırmak, gençlerin sosyalleşmesini sağlamak, onların il içinde ve il dışında grup gezilerine katılmalarını gerçekleştirmek üzere pek çok etkinlik düzenlediklerini… Bugün de Yeşilyurt Girişimci Kadınlar Derneği üyelerinin ve Yeşilyurt Seyran Park İşletmecisi Gülten Özlü’nün davetlerine bir grup gençle katılmaktan oldukça mutlu olduklarını ifade etti.

 

Gençlerin mutluluğunu paylaşmak üzere bu etkinliğe ailesiyle katılan Mehmet Tursun da devletin Sevgi Evlerinde yaşayan gençlere her türlü konforu sağladığını, artık koğuş sisteminden aile sistemine geçilme politikasının benimsendiğini, gençlerin başarılı ve mutlu bireyler olarak yetişmeleri için hiçbir şeyin esirgenmediğini dile getirerek: “Malatya’da yaşayan pek çok duyarlı insanımızın olduğunu biliyorum. Çocuklarımızla yakından ilgilenmeyişlerinde gözden uzak olmanın olumsuz etkisi olduğunu tahmin ediyorum. Sevginin gücünün tartışılamayacağına inanıyorum. Malatya’da yaşayan iyi, hassas insanlarımızın gençlerimizle yakından ilgilenmelerinin gerekli ve yararlı olacağını duyurmak istiyorum.” sözleriyle Sevgi Evlerindeki çocuklarımızla daha yakın ve sürekliliği olan bir şekilde ilgilenilmesi için Malatya halkını davet etti.

 

Yeşilyurt Girişimci Kadınlar Derneği Başkanı Refika Uçar, bu davetin son olmayacağını, bundan sonra düzenli aralıklarla Sevgi Evlerinde yaşayan çocuk ve gençleri ziyaret edeceklerini, bu tür etkinliklerde bir araya geleceklerini dile getirdi.

 

Gülderen Özcan ise mutluluğunu anlatmaya sözcüklerin yetmediğini ifade ederek çocuklarla bir günü birlikte yaşayacakları günün unutulmaz güzellikte ve eşsiz manevi yücelikte olduğunu söyledi.

 

Seyran Park’ta gönüllerince eğlenen Sevgi Evlerinin sevgi dolu gençlerini yeniden ağırlamaktan mutluluk duyacaklarını ifade eden Gülten Özlü de gençlerin mutluluğunun kendilerine manevi huzur verdiğini dile getirdi.

 

Sultan KILIÇ sultankilic44@hotmail.com

Keyword : Sevgi Evleri Gençlerinin Seyran Keyfi haberi , Sevgi Evleri Gençlerinin Seyran Keyfi oku , Sevgi Evleri Gençlerinin Seyran Keyfi konusu , Sevgi Evleri Gençlerinin Seyran Keyfi hakkında , Sevgi Evleri Gençlerinin Seyran Keyfi manşeti , Sevgi Evleri Gençlerinin Seyran Keyfi perde arkası , Sevgi Evleri Gençlerinin Seyran Keyfi olayı , Sevgi Evleri Gençlerinin Seyran Keyfi son dakika , Sevgi Evleri Gençlerinin Seyran Keyfi

Hen�z Yorum Yok.
�lk Yorum Yapan Siz Olmak �stermisiniz.


(Gvenlik in Max:750 Karakter)
Kalan Karakter Says