14.05.2012 - 22:35
Okunma (5351)
Yorum (0)
Paylaş

Yeşilyurt'ta Scrabble Katıl, İngilizce Öğren

9–10–11 Mayıs 2012 tarihleri arasında Malatya- Yeşilyurt Emine Nezihe Parlak İlköğretim Okulu’nun düzenlediği I.Yeşilyurt Scrabble Yarışması sonuçlandı.

 

Final yarışmasının ardından düzenlenen ödül törenine Malatya- Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Yıldırım, Şube Müdürleri Aziz Kayıhan ve Hayrettin Gürsul, final yarışmasına katılan okulların ve Yeşilyurt Emine Nezihe Parlak İlköğretim Okulu’nun  öğretmen ve öğrencileri katıldı.

 

Ödül töreninde bir konuşma yapan Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Yıldırım, Malatya’da ilk kez böyle bir turnuva düzenlendiğini ve bunun geleneksel hale getirilmesi gerektiğine değinerek turnuvayı düzenleyen Emine Nezihe Parlak İlköğretim Okulu’nun İngilizce Öğretmeni İbrahim Deniz Şad’ı kutladı.

 

Yeşilyurt Emine Nezihe Parlak İlköğretim Okulu’nun Müdürü Cengiz Şaş da öğrencilerin özgüvenlerinin artması, sosyalleşmeleri, oyunla ve yarışla dil öğrenmelerinin oldukça yararlı bir etkinlik olduğunu; bu güzel etkinliğin gelecek yıllarda da düzenlenmesi için çaba harcayacaklarını ifade etti.

 

Aynı okulun Resim Öğretmenlerinden Songül Canpolat da İbrahim Deniz Hocamız, bu turnuvanın gerçekleşmesi için olağanüstü çaba gösterdi. Hatta başlarda Scrabble oyununun materyalleri yoktu, materyalleri kendisi yapmıştı. Öğrencilerin İngilizceyi severek, oyunla öğrenmeleri için çok çaba gösterdi, şeklinde düşüncelerini ve gözlemlerini paylaştı.

 

2 veya 4 kişiyle oynanan sözcük oyunu Scrabble, öğrencilerin İngilizce sözcük dağarcığının zenginleşmesine katkıda bulunurken yarışmanın, heyecanın, rakibine saygı duymanın disiplinini de kazanıyor diyen İngilizce Öğretmeni İbrahim Deniz Şad 2011- 2012 eğitim öğretim yılında 9 okulun yarıştığını, bunlardan 4 okulun finale kaldığını söylüyor ve sözlerini şöyle sürdürüyor:

 

Yeşilyurt Emine Nezihe Parlak İlköğretim Okulu Scrabble Kulübü, bu zekâ oyununu öğrencilerin İngilizce dil gelişimlerindeki yararı göz önünde bulundurarak düzenledi. 2011- 2012 eğitim öğretim yılında ilimizde ve ilçemizdeki ilköğretim okulları arasında ilkini düzenledik. Doğu ve güneydoğuda böyle okullar arası turnuva ilk kez düzenlendi. Son olmayacak tabi, yoğun ilgi gösterdiler. Önümüzdeki yıllarda Scrabble turnuvasını genişleterek sürdürmeyi istiyoruz.

Bu oyunla öğrencilerimizin İngilizce sözcük bilgi ve becerileri gelişiyor. Boş zamanlarını yararlı bir biçimde değerlendiriyorlar. Bir dili severek, isteyerek, oyunla öğreniyorlar.” dedi.

 

Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerinden Aziz Kayıhan ise Scrabble oyununun İngilizce eğitimindeki faydalarından bahsederek, böyle bir turnuvanın düzenlenmesinden duyduğu memnuniyeti ifade etti. İlçe Milli Eğitim Müdürünün konuşmasının ardından dereceye giren okullara, öğrencilere kupaları ve madalyaları verildi.

 

Bilgi, beceri turnuvasını düzenleyen İngilizce Öğretmeni İbrahim Deniz Şad’ın emekli öğretmen olan babasının bir buket çiçekle gelerek Deniz Öğretmeni kutlaması, törene katılanlara duygusal anlar yaşattı.

Törenin ardından konuklara Yeşilyurt (Çırmıhtı)’un geleneksel yemekleri ikram edildi.

 

Okul bağlamında sıralama şu şekilde oluştu:

1. Yeşilyurt Emine Nezihe Parlak İ.ÖO

2.  Yakınca İ.ÖO

3.  Özel İbrahim Yücel Koleji

 

Bireysel kategoride sıralama:

1.  Kasım Adıgüzel ( Yeşilyurt Emine Nezihe Parlak İlköğretim Okulu)

2.  Gülseren Dağdeniz (Yeşilyurt Şehit Hasan Öztürk İlköğretim Okulu )

3.  İlayda Taner ( Özel İbrahim Yücel Koleji)

 

Sultan KILIÇ sultankilic44@hotmail.com

Keyword : Yeşilyurt'ta Scrabble Katıl, İngilizce Öğren haberi , Yeşilyurt'ta Scrabble Katıl, İngilizce Öğren oku , Yeşilyurt'ta Scrabble Katıl, İngilizce Öğren konusu , Yeşilyurt'ta Scrabble Katıl, İngilizce Öğren hakkında , Yeşilyurt'ta Scrabble Katıl, İngilizce Öğren manşeti , Yeşilyurt'ta Scrabble Katıl, İngilizce Öğren perde arkası , Yeşilyurt'ta Scrabble Katıl, İngilizce Öğren olayı , Yeşilyurt'ta Scrabble Katıl, İngilizce Öğren son dakika , Yeşilyurt'ta Scrabble Katıl, İngilizce Öğren

Hen�z Yorum Yok.
�lk Yorum Yapan Siz Olmak �stermisiniz.


(Gvenlik in Max:750 Karakter)
Kalan Karakter Says