16.03.2012 - 22:10
Okunma (4233)
Yorum (0)
Paylaş

"Üstün Hizmet Ödülü" Arguvanlı Prof. Dr. Sezai Yılmaz'a

İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Turgut Özal Tıp Merkezi'nin karaciğer nakillerindeki başarısı ve performansı nedeniyle Sağlık Bakanlığı tarafından "Üstün Hizmet Ödülü"ne layık görülen Prof.Dr. Sezai Yılmaz başkanlığındaki nakil ekibi, Ankara'da düzenlenen törenle ödülü Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın elinden aldı.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın yanı sıra AKP Malatya Milletvekili Öznur Çalık da 81 ilden 'Yılın Doktorları', 'Üstün Hizmet Ödülleri', 'Altın Steteskop' ve 'Medya Ödüllerinin' verildiği, ATO Congresium'da düzenlenen '14 Mart Tıp Bayramı' kutlama törenine katıldı. Törende İnönü Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Cemil Çelik de hazır bulundu.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, sağlık çalışanları ile hasta ve yakınlarının yakın ilişki içinde olmasının önemine işaret ederek: “Masanın bir tarafına doktoru, öbür tarafına hastayı ya da yakınlarını koyarak bu işi olması gerektiği gibi götüremediğimiz bir gerçek.” dedi.

 

UMKE kıyafetini giyen ve ardından Van'daki depremde görev alan doktorlar ile UMKE çalışanlarına plaket veren Bakan Akdağ, "UMKE kıyafetini giyerek UMKE'ci olunuyorsa bu benim için büyük bir şeref olacak" dedi. Akdağ, Somali'deki hastanede çalışan ve şu an Somali'de bulunan Ali Coşkun'la canlı bağlantı yaparak, kendisinin duygu ve düşüncelerini dinledi.

Bakan Akdağ, 'Yılın Doktorları', 'Üstün Hizmet Ödülleri' ve 'Altın Steteskop' dalında ödül almaya hak kazanan doktorlara bir altın steteskop ve plaket verdi. Törende Akdağ, İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Turgut Özal Tıp Merkezi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı öğretim üyesi ve Karaciğer Nakli Ekibi başkanı Prof. Dr. Sezai Yılmaz ile Akdeniz Üniversitesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan’a birer plaket verdi.

Tören, doktor ve aynı zamanda şarkıcı olan Ferhat Göçer'in konseriyle son buldu.

 

Sultan KILIÇ

Keyword : "Üstün Hizmet Ödülü" Arguvanlı Prof. Dr. Sezai Yılmaz'a haberi , "Üstün Hizmet Ödülü" Arguvanlı Prof. Dr. Sezai Yılmaz'a oku , "Üstün Hizmet Ödülü" Arguvanlı Prof. Dr. Sezai Yılmaz'a konusu , "Üstün Hizmet Ödülü" Arguvanlı Prof. Dr. Sezai Yılmaz'a hakkında , "Üstün Hizmet Ödülü" Arguvanlı Prof. Dr. Sezai Yılmaz'a manşeti , "Üstün Hizmet Ödülü" Arguvanlı Prof. Dr. Sezai Yılmaz'a perde arkası , "Üstün Hizmet Ödülü" Arguvanlı Prof. Dr. Sezai Yılmaz'a olayı , "Üstün Hizmet Ödülü" Arguvanlı Prof. Dr. Sezai Yılmaz'a son dakika , "Üstün Hizmet Ödülü" Arguvanlı Prof. Dr. Sezai Yılmaz'a

Hen�z Yorum Yok.
�lk Yorum Yapan Siz Olmak �stermisiniz.


(Gvenlik in Max:750 Karakter)
Kalan Karakter Says