12.03.2012 - 23:16
Okunma (20748)
Yorum (0)
Paylaş

Malatya'nın Şekeri Düştü

 

CHP'nin 9 bayan milletvekili ve Malatya’nın tek CHP Milletvekili Veli Ağbaba ile Malatya'ya geldi.

 

Malatya’nın Akçadağ ilçesine bağlı Kürecik beldesinin Çarşak tepesine ABD- NATO işbirliğiyle kurulan füze kalkanı radar üssünü ziyaret etmek isteğiyle radar üssünün kapısına dayandılar. Ancak kapıdaki jandarma barikatını aşamadılar. Dışişleri Bakanlığından ve Genelkurmaydan, önceden izin istemelerine karşın, bu kurumların kendilerine izin verme yetkilerinin olmadığını bildirdiklerini açıkladılar.

 

Kendi topraklarına girememenin üzüntü ve utancını yaşattığı için AKP hükümetini protesto eden on milletvekili, beraberindeki kalabalık grupla Malatya’ya döndüler.

 

Malatya’da partililerle birlikte özelleştirilen Malatya Şeker Fabrikası için yürüyüş eylemine katıldılar.
CHP Grup Başkan Vekili ve Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan ile CHP Milletvekilleri Veli Ağbaba, Sebahat Akkiraz, Ayşe Nedret Akova, Ayşe Eser Danışoğlu, Hülya Güven, Sedef Küçük, Sena Kaleli, Melda Onur ve Binnaz Toprak ve parti yöneticileri ile partililer, Malatya Kongre ve Kültür Merkezi’nden Şeker Fabrikası'na kadar çevre yolu üzerinde yürüyüş yaptı.

 

Şeker Fabrikası girişinde Şeker-İş Sendikası Şube Başkanı Nuri Murat, CHP'li milletvekillerini karanfillerle karşıladı. Şeker-İş Sendikası Başkanı Nuri Murat, Danıştay'a açmış oldukları davanın, hukukçuların ifadelerine göre kendi lehlerine sonuçlanacağını iddia ederek, kendilerine verilen destek için teşekkür etti.

 

“Sizin cebinizde gözü var”

 

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, yaptığı konuşmada: "Milletvekilleri, Malatya'da aldıkları oyların karşılığında bu satışı desteklememelidir. Malatyalıların verdiği yüzde 69 oyla bu ekmek, elimizden alınmamalıdır. Bu satışı kim istiyorsa, destekliyorsa, o Malatya'ya ihanet ediyordur. O, her kimse, bu fabrikanın satışını istiyorsa, sizin cebinizde gözü var. Malatya'da şimdiye kadar yapılan hiçbir özelleştirme, elinizi vicdanınızın üzerine koyarak söyleyin, halkın yararına, kamunun yararına yapılmış mıdır? Yapılan bütün özelleştirmeler birilerini zengin etmiştir. Birilerine peşkeş edilmiştir.

 

Sümerbank satıldı, burada kimin cebine para girdi? Buranın emlak değeri 240 milyon Lira. Kaça satılıyor? 120 milyon liraya. Bu nedir? Malatya Emlakcılar Odası, burası için 560 milyon lira eder, diyor. Sen kaça sattın? 120 milyon liraya. Bu fark kimin cebine giriyor?" ifadelerini kullandı. CHP Grup Başkan Vekili ve Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan, eğitim ve sağlık gibi emeğin de istismar edildiğini savunarak, "Hep yanınızda olacağız. Lütfen direnmeye devam edin." dedi.

 

Sultan KILIÇ sultankilic44@hotmail.com

Keyword : Malatya'nın Şekeri Düştü haberi , Malatya'nın Şekeri Düştü oku , Malatya'nın Şekeri Düştü konusu , Malatya'nın Şekeri Düştü hakkında , Malatya'nın Şekeri Düştü manşeti , Malatya'nın Şekeri Düştü perde arkası , Malatya'nın Şekeri Düştü olayı , Malatya'nın Şekeri Düştü son dakika , Malatya'nın Şekeri Düştü

Hen�z Yorum Yok.
�lk Yorum Yapan Siz Olmak �stermisiniz.


(Gvenlik in Max:750 Karakter)
Kalan Karakter Says