16.02.2012 - 21:41
Okunma (3379)
Yorum (0)
Paylaş

Arguvan'a Söz Veren Verene Fakat Tutan kim?

CHP, Arguvan’a Kültür Merkezi Yaptırma Sözünü Unuttu

AKP’den Hastane Bekliyor…

CHP’nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal da partisi adına Malatya’nın Arguvan ilçesine kültür merkezi yaptırma sözü vermişti.

 

AĞBABA, ARGUVAN’A HASTANE İSTEDİ

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Arguvan ilçesinde bulunan sağlık ocağının 4 mahalle ve 24 köye hizmet verdiğini belirterek hizmetin yetersiz kaldığını ve Arguvan’a devlet hastanesi yapılması gerektiğini belirtti.

 

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba TBMM Genel Kurulu’nda Sağlık Bakanı Recep Akdağ’a yönelik yaptığı konuşmada: “Sayın Başkan, Arguvan ilçesi Malatya'nın en eski ilçelerinden biridir. Yaz aylarında şehir dışından gelenler ile birlikte nüfus artmaktadır. Ayrıca, yaz aylarında gerçekleştirilen Uluslararası Türkü Festivali ile Arguvan'a yurt içi ve yurt dışından binlerce kişi gelmektedir. Ancak Arguvan ilçesindeki yoğun nüfus sirkülasyonuna rağmen maalesef bir devlet hastanesi yoktur.

 

Merkezde bulunan sağlık ocağına ise 4 mahalle, 24 köy bağlıdır. Sağlık ocağında uzman bulunmamaktadır. Herhangi bir trafik kazasında ilk müdahalenin ardından yaralılar, Malatya merkeze, hastanelere sevk edilmekte. En son geçtiğimiz yıl trafik kazasında yaralanan bir vatandaşımız, Arguvan ilçesinde gerekli müdahale yapılamadığı için hayatını kaybetmiştir. Arguvan ilçesinin üvey evlat muamelesi görmesini kabul etmiyorum. Bu konuda sizin de girişiminizle bir devlet hastanesi yapılmasını talep ediyorum.”dedi.

 

AKDAĞ :  “DEĞERLENDİRECEĞİM”

Ağbaba’nınkonuşmasının ardından konuşan Sağlık Bakanı Recep Akdağ ise: “Belli bir nüfusun altında, hastane inşa etmek oraya hizmet etmek anlamına gelmiyor. Arguvan'ın durumunu da inceleyeceğim, değerlendireceğim.”dedi.

 

CHP’nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal da partisi adına Malatya’nın Arguvan ilçesine kültür merkezi yaptırma sözü vermişti.

 

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba’dan partisine, Arguvan’a verdiği kültür merkezi yaptırma sözünün ne zaman gerçekleştirileceğini sormasını kamuoyu adına bekliyoruz.

 

Sultan KILIÇ sultankilic44@hotmail.com

 

 

Keyword : Arguvan'a Söz Veren Verene Fakat Tutan kim? haberi , Arguvan'a Söz Veren Verene Fakat Tutan kim? oku , Arguvan'a Söz Veren Verene Fakat Tutan kim? konusu , Arguvan'a Söz Veren Verene Fakat Tutan kim? hakkında , Arguvan'a Söz Veren Verene Fakat Tutan kim? manşeti , Arguvan'a Söz Veren Verene Fakat Tutan kim? perde arkası , Arguvan'a Söz Veren Verene Fakat Tutan kim? olayı , Arguvan'a Söz Veren Verene Fakat Tutan kim? son dakika , Arguvan'a Söz Veren Verene Fakat Tutan kim?

Hen�z Yorum Yok.
�lk Yorum Yapan Siz Olmak �stermisiniz.


(Gvenlik in Max:750 Karakter)
Kalan Karakter Says