22.08.2011 - 23:40
Okunma (1405)
Yorum (0)
Paylaş

Japonlar'dan insanlık dersi gibi davranış

Dünyanın dört bir yanı terör eylemleri, ayaklanmalar, saldırılar, kan ve gözyaşıyla karmakarışık bir hal almışken, Japonya'dan gelen bir haber, insanlığa dair umutların tamamen yok olmayacağının delili oluyor.

 

 

Saygılı ve yardımsever Japon halkı, deprem felaketinin ve ardından gelen tsunaminin açtığı yaraları kapamak için beş aydır serinkanlılıkla, yaşamı normale döndürmek için çabalayıp duruyor.

 

 

Deprem gününden bu yana Japonlar, 48 milyon dolardan fazla nakit parayı ve içlerinde toplam olarak 30 milyon dolar para bulunan binlerce kasayı yetkililere teslim etti. Böylece, deprem ve ardından gelen tsunamide kaybedilen 78 milyon dolar felaket mağdurlarına iade edilebilecek.

 

 

Tüm bu miktar, Japon halkının yıkıntılar arasında bulduğu ve kendisinin olmadığı için harcamayıp bir kenarda beklettiği paranın biraraya gelmiş hali.

 

 

Duyanları "Bunca acı ve sefilliğin ardından ben olsam bulduğum parayı teslim eder miydim?" diye bir sorgulamaya sevk eden bu örnek tutum, ülkedeki herkesin aynı anda, aynı şekilde davrandığını düşünülünce daha da hayranlık verici oluyor. (hürriyet)

Keyword : Japonlar'dan insanlık dersi gibi davranış haberi , Japonlar'dan insanlık dersi gibi davranış oku , Japonlar'dan insanlık dersi gibi davranış konusu , Japonlar'dan insanlık dersi gibi davranış hakkında , Japonlar'dan insanlık dersi gibi davranış manşeti , Japonlar'dan insanlık dersi gibi davranış perde arkası , Japonlar'dan insanlık dersi gibi davranış olayı , Japonlar'dan insanlık dersi gibi davranış son dakika , Japonlar'dan insanlık dersi gibi davranış

Hen�z Yorum Yok.
�lk Yorum Yapan Siz Olmak �stermisiniz.


(Gvenlik in Max:750 Karakter)
Kalan Karakter Says