17.08.2011 - 23:23
Okunma (2236)
Yorum (0)
Paylaş

TSK Uçakları Kandil'i Bombalıyor

Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) ait savaş uçaklarının Federal Kürdistan Bölgesi'nde bulunan Kandil'i bombaladığı bildirildi. Bombalamaların Federal Kürdistan Bölgesi'ne yayıldığı bildirildi.

 

Diyarbakır 2'nci Hava Kuvvet Komutanlığı'ndan akşam 21:00 havalanan TSK savaş uçakları Irak ve İran hava sahasını kullanarak Federal Kürdistan Bölgesi'nde bulunan Kandil, Zap, Xınere, Xaxurke, Sideka, Haftanin ve Metina kırsalını bombalıyor. Bu bölgelerde bulunan köylerin de bombaların hedefi olduğu kaydedildi. Kandil'de bir köylünün evi vurulurken, Duhok'a bağlı Amedi, Akre ve Werkê ile Hewler'e bağlı Kasrêk kırsalında bulunan köylerin de bombalandığı bildirildi.

 

KÖY EVLERİ VURULDU

 

Kandil'i 13 savaş uçağı bombalarken, Metina'yı 7 savaş uçağın vurduğuna dikkat çekildi. Hava saldırısı öncesi tüm bölgede elektriğin kesildiği kaydedildi. Hava saldırılarında köylülerin de hedef olduğu bildirildi. Zergele'de bir köylüye ait evin vurulduğuna dikkat çekildi.

 

Aynı saatlerde Zap'ın Şêkefte Birindara ve Cudi Tepesi'nin de savaş uçaklarıyla vurulduğu bildirildi. Xinere ve Sideka bölgesinde de savaş uçakların uçtuğu kaydedildi. Aynı zamanda Yüksekova hava sahasından çok sayıda savaş uçağının Federal Kürdistan Bölgesi'ne gittiği bildirildi.

 

KANDİL GENÇLİK MERKEZİNE SALDIRI

 

Bölgeden gelen haberlerde Kandil Belediyesi'ne bağlı Zergele Köyü'nde bulunan Gençlik Merkezi'nin hava saldırısında vurulduğu bildirildi. Gençlik Merkezi'ne 5 kazanın isabet ettiği kaydedildi. (Evrensel)

 

KAMPLAR BOMBALANDI İDDİASI

Diyarbakır'dan kalkan jetlerin PKK'nın Kuzey Irak'ta bulunan kamplarını bombaladığı iddia edildi. PKK'ya yakın internet siteleri uçakların başta Kandil Dağı olmak üzere, Türkiye-İran sınırındaki Hinere, Türkiye sınırına yakın olan Zap, Hakurk kamplarını bombaladığını duyurdu.

Jetlerin, Kuzey Irak'taki kamplarını bombadığı iddiaları, henüz resmi makamlar tarafından doğrulanmadı. (Milliyet)

 

Roj Tv ye göre şemdinli tarafında çatışmaların olduğu ve sivil harekat hazırlıklarının yapılıyor. Koruculara kara harekatı için hazır ol emri verilidi. Şemdillide halk bombalamaları protesto ediyor.

 

Türk ordusu ilk kez, ABD'nin Pakistan'daki El Kaide kamplarını bombalamada kullandığı 'ağıre bombardıman' malzemelerini kullanıyor.(sabah)

 

Bombardımanın gece boyunca ve gündüz saatlerinde de süreceği iddia ediliyor. Bombardıman, sadece kamplara değil, gençlik örgütlemesinin yapıldığı yerleşim yerlerine de yapılıyor.(SABAH)

Keyword : TSK Uçakları Kandil'i Bombalıyor haberi , TSK Uçakları Kandil'i Bombalıyor oku , TSK Uçakları Kandil'i Bombalıyor konusu , TSK Uçakları Kandil'i Bombalıyor hakkında , TSK Uçakları Kandil'i Bombalıyor manşeti , TSK Uçakları Kandil'i Bombalıyor perde arkası , TSK Uçakları Kandil'i Bombalıyor olayı , TSK Uçakları Kandil'i Bombalıyor son dakika , TSK Uçakları Kandil'i Bombalıyor

Hen�z Yorum Yok.
�lk Yorum Yapan Siz Olmak �stermisiniz.


(Gvenlik in Max:750 Karakter)
Kalan Karakter Says