17.08.2011 - 19:00
Okunma (2791)
Yorum (1)
Paylaş

İnönü Üniversitesinde Köpekleri Kim Vuruyor

Rektör Veteriner Cemil Çelik’in Hayvan Sevgisi (!)

 

 

 

 

 

Hayvanları Koruma Derneği Malatya Şube Başkanı Filiz Yenier Erdem’den elektronik posta ile aldığım iletiyi ve fotoğrafları değerli okurlarla paylaşmak istiyorum.

 

 

 

Yorumu, sevgisi ve sezgisi güçlü okurlara bırakırken, Malatya İnönü Üniversitesi yönetiminin; özellikle de veteriner olan Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik’in bu konuda nasıl bir açıklama yapacağını merak ediyoruz.

 

 

 

İşte, Hayvanları Koruma Derneği Malatya Şube Başkanı Filiz Yenier Erdem’in iletisi:

 

 

 

 

 

 

“Defalarca konuştuk. Hem yazılı hem görsel basınla müdahale etmeye çalıştık. Geçen ay üniversite lojman yönetim kurul başkanı Yılmaz Çiğremiş'in yayınlamış olduğu bir genelge üzerine yazılı basınla harekete geçtik. Genelgede:'' LOJMAN İÇERSİNDE SAHİPLİ SAHİPSİZ KEDİ KÖPEKLERE BAKMAK YARDIM ETMEK YASAKTIR '' yazılı bildirinin, üniversite içersindeki lojmanlara blok blok asıldığını gördük.

 

Bu olayı basına taşımamızla bir ay kadar durdular ve son birkaç gündür Elazığ’dan getirilen GÜL-VET taşeron bir firmayla anlaşıldığını ve bu firmanın, rehabilite adı altında üniversite içersindeki köpekleri öldürdüklerini ortaya çıkardık.

 

 

Malatya İnönü Üniversitesi sitesinde;

 

Misyonumuz:

 

Kendi değerlerini özümseyen, evrensel değerlere açık, nitelikli bireyler yetiştirmek, yüksek düzeyde eğitim-öğretim, bilimsel araştırma, sanatsal faaliyetler ve sağlık hizmetleri aracılığıyla bölgesine, ülkesine ve dünyaya faydalı olmaktır.

 

Vizyonumuz:

 

Sağlık hizmetleri basta olmak üzere; eğitim, bilimsel araştırma ve sanat alanlarında uluslararası düzeyde saygın bir üniversite olmak.

 

Değerler:

 

 

 

- Yenilikçilik ve Yaratıcılık

 

- Katılımcılık

- Bireysel, Toplumsal ve Kültürel Değerlere Saygı

- Akademik Özgürlük

-

Çevreye Duyarlı

- Adalet ve Liyakat - Hesap Verebilirlik

- Evrensellik açıklaması yer almaktadır.

 

 

 

HAYVANLARI ÖLDÜRTEN ÜNİVERSİTE

 

SAYGIN-ÇEVREYE DUYARLI-HESAP VEREBILIR bir üniversite, her sene

bahçesindeki hayvanlara PARA karşılığında İTLAF yaptırıyor....

 

 

 

Dün gece Elazığ'dan getirilen GUR-VET bahçedeki hayvanları itlaf etmiş. Daha sonra fakülte güvenlikleri, köpekleri anında kaldırmışlardır...(Fotoğraflar, okuldaki hayvan severlerce çekilmiştir.)

 

Üniversite sitesinde harcamalar bölümünde;

 

Rektörlük bünyesinde hesap ekstrelerine gider olarak:

 

 

 

VETERİNERLİK HARCAMALARI, HAYVANLARI KATLETMEK İÇİN

 

''19.4.2011 ve 5.6.2011 tarihlerinde veterinerlik firmalarına 800 ve 885 bin TL harcanmıştır.'' diye geçilmiş olduğunu gördüm.

 

 

 

Üniversite, kulağı küpeli hayvan birkaç tane kalmışken,dün gece onlar da

yok olmuşlardır..

 

Belediye kanalıyla BEDAVA yaptırılacak iyileştirme niçin ÇOK FAZLA ÜCRET

ödenerek yapılmaktadır?

 

Üniversite lojmanları yönetimi, HAYVANLARA YEMEK VERMEYIN demekle yasayı da ihlal etmişlerdir.

 

 

Dün gece ve bugüne kadar yapılan itlaflarla ilgili araştırma ve denetleme yapılarak, İTLAFA neden olan ve emir veren kişilerin cezalandırılmasını; yani devletin, üstüne düşen görevi yapmasını artık istiyoruz.

 

 

Öldürerek soylarını, türlerini yok edemeyeceklerini sayın rektörümüz en az bizim kadar iyi biliyor. Kendisi de veteriner hekimlikten gelmektedir.

 

 

 

Malatya İnönü Üniversitesinin adını bu şekilde duyurduğu için kendilerini kınıyoruz. Her şeyden önce çözüm yolu çok basittir: Kısırlaştır, aşılat, yaşat.

 

Özellikle bu ramazan ayı içersinde birçok hayvana, acı çektirmeleri… Ölümlerine sebep olmaları, bizi daha çok üzdü.

 

 

 

Kullandıkları iğneler, önce hayvanın nefes almasını engeller, daha sonra ciğerlerini ve iç organlarını patlatır. Hayvanlar, acı içersin kıvranarak can veririler.

 

 

 

Soruyorum Müslümanlık acı çektirerek öldürmek midir? Özellikle bu ramazan ayında dini hissiyatlarımız bizi daha çok merhamete davet etmektedir.

 

 

 

Biz dernek olarak bu defa susmayacağız ve gerekenin yapılması için elimizden geleni yapacağız. .”

 

 

 

 

 

Sultan KILIÇ – Malatya sultankilic44@hotmail.com

 

 

Keyword : İnönü Üniversitesinde Köpekleri Kim Vuruyor haberi , İnönü Üniversitesinde Köpekleri Kim Vuruyor oku , İnönü Üniversitesinde Köpekleri Kim Vuruyor konusu , İnönü Üniversitesinde Köpekleri Kim Vuruyor hakkında , İnönü Üniversitesinde Köpekleri Kim Vuruyor manşeti , İnönü Üniversitesinde Köpekleri Kim Vuruyor perde arkası , İnönü Üniversitesinde Köpekleri Kim Vuruyor olayı , İnönü Üniversitesinde Köpekleri Kim Vuruyor son dakika , İnönü Üniversitesinde Köpekleri Kim Vuruyor

kurucan
11.10.2011 - 22:30
Misafir

köpeklerin toplanması sırasında bayıltılması gayet normal bence


(Gvenlik in Max:750 Karakter)
Kalan Karakter Says